Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2024r.

W II niedzielę Wielkiego Postu słowo Boże prowadzi nas na Górę Tabor. Rozważamy tajemnicę przemienia się Chrystusa. Jest ona zapowiedzią przemiany serc, której od nas oczekuje Chrystus. On sam zaprasza, byśmy spojrzeli na Niego wzrokiem wolnym od rutyny i obojętności i odkryli w Nim jedynego Pana i Zbawiciela.

Dziś w sposób szczególny modlimy się za misjonarki i misjonarzy z Polski. W tym Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami polecamy Panu Bogu misyjne dzieło Kościoła. Otoczmy modlitwą misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach głoszą Ewangelię i potwierdzają ją czynami miłości chrześcijańskiej. Modlimy się także o liczne i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło serc oddanych misjom. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

1. Dzisiaj po południu Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a po nich Eucharystia. Po jej zakończeniu nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek nowenna do Św. Antoniego w Buczkowie o godz. 1600.

- w środę nowenna do Matki Bożej Okulickiej o godz. 1700.

- w tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca marca - spowiedź codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Św., spowiedź w Buczkowie od 1530 o godz. 1600 Msza Św., w Okulicach od godz. 1600 do 1700 Droga Krzyżowa i po niej Msza Św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży i pracujących o godz. 1900. Za pobożny udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 700 i w Buczkowie o godz. 1000 - zmiana tajemnic Różańcowych.

4. Proszono o ogłoszenie – badanie kompleksowe wzroku 13 marca – szczegóły w ośrodku w Bratucicach.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 modlić się będziemy w intencji Ks. Franciszka Ks. Kazimierza i Ks. Romana z racji imienin.

Wpis Jana Pawła II
Przedszkole 'Ochronka'