Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

II Niedziela Zwykła – 16.01.2022r.

W ludzkich sercach niejednokrotnie rodzi się przekonanie, że Bóg jest okrutny, ponieważ nie obchodzą Go problemy człowieka, a religia jest ponura i smutna. Jednak Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i nie tylko błogosławi pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie wesele i radość. Przykładem Jego zatroskania o człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino na weselu w Kanie Galilejskiej. Otwórzmy więc teraz przed Panem stągwie naszych serc i prośmy o przemianę tego, co je wypełnia aż po brzegi.

1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnią niedzielę na odnowiony ołtarz polowy i podcienia złożono 9450 zł. Bóg zapłać!

2. Od 18 – 25 stycznia rozpoczyna się w kościele Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nasza osobista i wspólnotowa modlitwa niech odpowiedzią na prośbę Chrystusa o jedność.

3. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek – św. Antoniego opata

- we wtorek – nowenna do Św. Antoniego w Buczkowie

- w środę Św. Sebastiana Pelczara bpa - zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Okulickiej

- w czwartek Św. Sebastiana – męczennika – Odpust w Strzelcach Wielkich.

- w piątek – Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – Dzień Babci modlić się będziemy w ich intencjach.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. Bóg zapłać tym, którzy uczestniczyli we Mszach Św. za poszczególne wioski wypraszając sobie błogosławieństwo dla rodzin i naszych domów oraz tych co przyjęli nas po kolędzie i złożyli ofiary – jeszcze raz zapewniamy o naszej modlitwie i wdzięczności kapłańskiej. W zakrystii są jeszcze błogosławieństwa dla domu i kalendarze jeśli ktoś by chciał może je sobie zabrać!

5. Rozpoczynają się ferie szkolne życzymy dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku.

6. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie informuje że są jeszcze różne kierunki rozwoju Kariera Zawodowa i zachęca do skorzystania z dobrych ofert doskonalenia zawodowego - wszelkie informacje na stronie  Urzędu.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Karolina Danioł – z Buczkowa polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'