Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania, nawrócenia i nadziei. Oczekiwania na przyjście Chrystusa - zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Nawrócenia, do którego nawoływał Jan Chrzciciel: „Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie” (Mt 3,2). Wreszcie czasem radosnej nadziei, bo zbawienie dokonane przez Chrystusa (por. Rz 8, 24-25) i obecność Jego łaski w świecie osiągnie z czasem doskonałość i pełnię. Czuwajmy więc i prośmy Boga, abyśmy dzięki Jego łasce mogli dobrze przygotować się na spotkanie z Nim już teraz, w Eucharystii, i w każdej kolejnej chwili naszego życia. W naszych modlitwach pamiętajmy o Bp Andrzeju Ordynariuszu, który jutro obchodzi w 13 rocz. święceń biskupich, jest pasterzem naszej diecezji.

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium Msze Św. o godz. 700 900 1100 po południu o godz. 1500 o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej, po Mszy Św. około 1615 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czasu, w którym będziemy starali się jak najlepiej przygotować na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty w naszej świątyni w dzień powszedni o godz. 630 i o godz. 1700. Prosimy, aby dzieci wieczorem na roraty przynosiły ze sobą lampiony, a za udział w nich będą otrzymywały obrazki. Roraty poświęcone „Rodzinnemu pielgrzymowaniu”. Nagrodzimy te dzieci które będą chętnie w roratach uczestniczyły.

3. W tym tygodniu:

- we wtorek – w Buczkowie nowenna do Św. Antoniego

- w środę święto Św. Andrzeja Apostoła – nowenna do matki Bożej Okulickiej

- w sobotę wspominamy – św. Franciszka Ksawerego - prezbitera.

- w tym tygodniu przypada I - wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Codziennie przed Mszą Św. poranną i wieczorną możliwość spowiedzi. W Buczkowie w piątek od 1530 spowiedź i Msza Św., w sanktuarium spowiedź o godz. 1600 do 1700.

- w sobotę jako I miesiąca zapraszamy Róże Różańcowe na zmianę tajemnic o godz. 1630 Różaniec.

4. Są do nabycia, Świece Caritas – jako wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji stanowią część wynagrodzenia sióstr. Niech w naszych domach będą poświęcone opłatki, ten chleb łamany podczas składanych życzeń jednoczy nas wszystkich.

5. Zapraszamy Was do włączenia się w ogólnopolską Akcję pt. Paczuszka dla Maluszka. Jako Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej Domowy Kościół w ten sposób możemy wesprzeć samotne matki i domy dziecka.  Od 1 Niedzieli Adwentu do 15 grudnia zawieszamy otrzymane od organizatorów papierowe bombki, które chętni zabierają do domu w zamian przynosząc pod choinkę rzeczy potrzebne dla małych dzieci i mam będących w trudnej sytuacji życiowej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. popołudniowej spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Chleb Caritas to akcja w której możemy wesprzeć biednych i potrzebujących – przy wyjściu przy zakrystii możemy wesprzeć to dzieło.

Wpis Jana Pawła II
Przedszkole 'Ochronka'