Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania na przyjście Chrystusa - zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kościół zachęca nas, abyśmy czuwali, bo przyjście naszego Pana nastąpi w momencie, którego nikt z nas nie zna. W to przygotowanie wpisuje się także tematyka dzisiejszej Niedzieli Synodalnej, koncentrująca się na rodzinie i jej życiu Ewangelią. Prośmy Boga, abyśmy dzięki Jego łasce mogli dobrze przygotować się na spotkanie z Nim już teraz, w Eucharystii, i w każdej kolejnej chwili naszego życia. W naszych modlitwach pamiętajmy o Bp Andrzeju w 12 rocz. święceń, który jest pasterzem naszej diecezji.

Nasze ofiary składamy na ogrzewanie Kościoła.

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium Msze Św. o godz. 700 900 1100 po południu o godz. 1500 o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej.

2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czasu, w którym będziemy starali się jak najlepiej przygotować na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty w naszej świątyni w dzień powszedni o godz. 630 i o godz. 1700. Prosimy, aby dzieci wieczorem na roraty przynosiły ze sobą lampiony, a za udział w nich będą otrzymywały obrazki. Roraty poświęcone „Budujemy żywy Kościół”. Nagrodzimy te dzieci które będą chętnie w roratach uczestniczyły.

3. W tym tygodniu:

- we wtorek święto – Św. Andrzeja Apostoła, w Buczkowie nowenna do Św. Antoniego

- w I środę o godz. 2000 Roraty i apel Jasnogórski

- w piątek wspominamy – św. Franciszka Ksawerego - prezbitera.

- w tym tygodniu przypada I - wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Codziennie przed Mszą Św. poranną i wieczorną możliwość spowiedzi. W Buczkowie w piątek od 1530 spowiedź i Msza Św.

- w sobotę jako I miesiąca zapraszamy Róże Różańcowe na zmianę tajemnic.

4. Są do nabycia, Świece Caritas – jako wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji stanowią część wynagrodzenia sióstr. Niech w naszych domach będą poświęcone opłatki, ten chleb łamany podczas składanych życzeń jednoczy nas wszystkich.

5. Zapraszamy Was do włączenia się w ogólnopolską Akcję pt. Paczuszka dla Maluszka. Jako Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej Domowy Kościół chcemy wesprzeć Siostry Urszulanki w Tarnowie, które pomagają obecnie 15 mamom i 45 dzieciom. Od 1 Niedzieli Adwentu zawieszamy otrzymane od organizatorów papierowe bombki, które chętni zabierają do domu w zamian przynosząc pod choinkę rzeczy potrzebne dla małych dzieci i mam będących w trudnej sytuacji życiowej.

6. Dzisiaj przed kościołem rodzice ze Szkoły w Dąbrówce rozprowadzają ciasto ozdoby świąteczne jako wsparcie dziewczynki chorej na SMA.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Władysława Wałcerz z Bratucic – pogrzeb we wtorek o godz. 1400 polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'