Kancelaria

Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Menu
Koronacja obrazu
Koronacja obrazu
Szybki kontakt

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

    tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438
Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

To, że jesteśmy zgromadzeni na tej Eucharystii, jest znakiem, że Duch Święty ciągle działa w swoim Kościele. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego chcemy odkrywać Jego obecność również w naszym codziennym życiu. Zapraszam Was, moi drodzy, do szczerej modlitwy podczas tej Mszy Świętej, głębokiego zasłuchania w słowo Boże i karmienia się ciałem Chrystusa w Komunii Świętej. W tych dniach naszego odpustu w sposób szczególny chcemy spojrzeć na Kościół i prosić Matkę Chrystusowego Kościoła aby wstawiała się za nas. Niech wspólna modlitwa jednoczy nas, z wdzięcznością za wszelkie natchnienia Ducha Świętego, który nas uświęca i obdarza darami w drodze do wieczności.

1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy tygodniowy Odpust. Jutro – Święto Matki Kościoła. Msze Św. przed południem jak w niedzielę, popołudniowa o godz. 1800.

- pozostałe dni oktawy odpustowej: poranna Msza Św. o 700, popołudniowa o 1800,

- w wtorek - dzieci szkół podstawowych, indywidualne błogosławieństwo dzieci, matek w stanie błogosławionym. Modlitwą obejmiemy Liturgiczną służbę ołtarza i DSM

- w środę - niewiasty, matki, siostry zakonne.

- w czwartek - ludzie samotni, chorzy, w podeszłym wieku emeryci i renciści

- w piątek – modlić się będziemy za Ojczyznę, ojców, zapraszamy służby mundurowe, strażaków, policjantów, służbę leśną, myśliwych

- w sobotę - rodziny i świętujący jubileusze, Kościół Domowy

- w niedzielę Trójcy przenajświętszej – zakończenie odpustu modlitwa za podróżujących, motocyklistów, VII Maryjny Zlot Motocyklowy, tych którzy zginęli na drodze – serdecznie zapraszamy. Gorąco zapraszamy na codzienne nabożeństwa, modlić się będziemy za poszczególne stany, życzymy pomocy i opieki Okulickiej Pani.

2. W Buczkowie w tym tygodniu Mszy Św. nie ma w Niedzielę Trójcy Św.  o godz. 1000. Uroczystość Odpustowa z okazji Św. Antoniego 11 czerwca, o godz. 1000.

3. Drodzy parafianie, pielgrzymi można nabyć w sanktuarium obraz Matki Bożej Okulickiej wiernie oddający oblicze Matki Bożej oraz różańce jako relikwia drogiego stopnia z cząstką materiału, który był położony na cudownym obrazie. Dziś także tradycją już jest odpustowe ciasto, za które dziękuję wszystkim, którzy w to dzieło się włączyli, dochód przeznaczony jest na odnawianie dróżek radości M. Bożej i figur ogrodzenia placu sanktuaryjnego, w czasie całego odpustu ofiary będą składane na ten cel. Zapraszamy Was na nabożeństwo Apelowe w I środę i Nabożeństwo Fatimskie w III środę miesiąca o godz. 2000. Niech doświadczenie bliskości obrazu będzie nasze przejście za główny Ołtarz aby się zawierzyć Bożej Matce zabrać obrazek z modlitwą który tu po każdej Mszy Św. was polecamy.

4. Serdecznie zapraszam do udziału w przeprowadzeniu ewangelizacji z bł. Karoliną w 2025 roku w 18 miejscach na terenie Województwa Małopolskiego, także i w naszym Sanktuarium, która polegać będzie na głoszeniu Słowa, świadectwach, Eucharystii i uwielbieniu. Możliwe to będzie, jeżeli wesprzecie nas w głosowaniu, które trwa do 15 czerwca w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na nasz projekt ogólnowojewódzki o numerze OGW36 – Teatralne i muzyczne opowieści o bł. Karolinie.

5. Odpust warunki:

6. Na radosne świętowanie, wypełnienie słów naszej Matki Uczyńmy wszystko, co powie wam mój Syn, aby być świadkiem Kościoła, miłości i pokoju przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

Wpis Jana Pawła II
Przedszkole 'Ochronka'
XHTML CSS
Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej
e-parafia