Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XII Niedziela Zwykła - 20.06.2021r.

Codzienne problemy możemy porównać do burzy na Jeziorze Galilejskim. Przychodzą one tak nagle… Jak to dobrze zatem, że gromadzimy się razem na Mszy Świętej przy naszym Bogu, który daje nam pokój wśród życiowych burz. Naszym wielkim problemom powiedzmy, że mamy jeszcze większego Boga! Prośmy także za wszystkie rodziny naszej diecezji, naszej parafii. Dziś bowiem na starosądeckich błoniach obchodzimy diecezjalne święto rodziny.

Ofiary do puszek składamy na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek Św. Alojzego Gonzagi  - zakonnika.

- w środę – zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Okulickiej, w środę także Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Dziś odpust w Mikluszowicach.

- w piątek uroczyste zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego w Okulicach i w Buczkowie o godz. 900. Zapraszamy dzieci młodzież nauczycieli i rodziców.

- w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 modlić się będziemy w intencji Ks. Piotra z okazji imienin już dzisiaj pamiętajmy w modlitwie wypraszając potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze.

- w przyszłą niedzielę jako ostatnią niedzielę miesiąca modlić się będziemy na Mszy Św. o godz. 1600 o uzdrowienie i uwolnienie za przyczyną Matki Bożej Okulickiej. Serdecznie zapraszamy.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont otoczenia wokół sanktuarium - złożono 9450zł, indywidualne i wspólne.

3. Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie mojego Jubileuszu za wszelkie dobro, Centrum Rekreacji i wypoczynku z Borku za wypożyczenie krzeseł i stołów, wszystkim którzy uczestniczyli, wsparli całe dzieło – za wszelkie dobro jeszcze raz dziękuje wszystkim na ręce Ks. Piotra.

4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności +Józef Rudnik z Buczkowa – pogrzeb w środę o godz. 1400 polećmy Go Bożemu Miłosierdziu Dobry Jezu a nasz panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'