Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

Rozpoczynamy Adwent – czas czuwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów, ale też radosne oczekiwanie Bożego narodzenia. Pierwsza część tego okresu, którą świętujemy w dzisiejszą niedzielę, ma nam pomóc w przemianie naszego myślenia. Jesteśmy pielgrzymami w drodze do nieba, tam więc utkwijmy nasze myśli, nadzieje i pragnienia. Módlmy się, abyśmy zawsze byli gotowi na przyjście Jezusa Chrystusa. Niech udział w niedzielnej Eucharystii zmobilizuje nas do zmiany w naszym życiu i zwrócenia się ku Chrystusowi, który jest blisko.

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium Msze Św. o godz. 700 900 1100 o po południu o godz. 1500 o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej oraz dodatkowa Msza Św. o godz. 1700.

2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, czasu, w którym będziemy starali się jak najlepiej przygotować na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty w naszej świątyni w dzień powszedni o godz. 1700. Prosimy, aby dzieci na roraty przynosiły ze sobą lampiony, a za udział w nich będą otrzymywały obrazki. Roraty poświęcone „Wielkiej Tajemnicy” - Eucharystii. Nagrodzimy te dzieci które będą chętnie w roratach uczestniczyły.

3. W tym tygodniu:

- w poniedziałek święto – Św. Andrzeja Apostoła

- w I środę o godz. 2000 Roraty i apel Jasnogórski

- w czwartek wspominamy – św. Franciszka Ksawerego - prezbitera.

- w tym tygodniu przypada I - wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Codziennie przed Mszą Św. poranną i wieczorną możliwość spowiedzi.

- w sobotę jako I miesiąca zapraszamy Róże Różańcowe na zmianę tajemnic.

4. Są do nabycia, Świece Caritas – jako wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji stanowią część wynagrodzenia sióstr. Niech w naszych domach będą poświęcone opłatki, ten chleb łamany podczas składanych życzeń jednoczy nas wszystkich.

5. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie – przed kościołem zbiórka do puszek.

6. W przyszłą niedzielę Msza Św. w Buczkowie o godz. 1000.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności +Leokadia Słonina z Okulic, +Jan Olipra – pogrzeb we wtorek o godz. 1400 polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'