XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024r

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024r.

W dzień Pański zgromadziliśmy się jak apostołowie wokół Chrystusa, swojego Mistrza. Chcemy Mu towarzyszyć, aby umacniać naszą wiarę, budować naszą przyjaźń z Nim. To umocnienie jest nam koniecznie potrzebne, bo na zakończenie Eucharystii Chrystus roześle nas jak uczniów, byśmy nieśli innym Jego orędzie.

Naszymi ofiarami wspieramy dziś prace na cmentarzu. Bóg zapłać za każdy dar serca.

W Liturgii tygodnia:

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła

- we wtorek - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Nowenna w Buczkowie do Św. Antoniego o17.00.

- w środę – jako trzecią miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00.

- w czwartek wspomnienie – Św. Szymona z Lipnicy prezbitera.

- w sobotę – wspomnienie Bł. Czesława prezbitera

W przyszłą niedzielę odpust w Strzelcach Wielkich ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

W przyszłą niedzielę ofiary składamy na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Przypominamy o zapisach na 42 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

XIV Niedziela Zwykła - 7.07.2024r.

Chrystus przychodzi do nas podczas tej Eucharystii i staje między nami, jak niegdyś między swoimi rodakami w Nazarecie. Pragnie pouczyć nas swoim słowem i umocnić swoim Ciałem. Jednak z naszej strony trzeba mocnej wiary, byśmy nie powątpiewali o Nim, ale uwierzyli w Jego obecność tu i teraz oraz w Jego moc, która może nas uświęcić. Dlatego prośmy o tę silną wiarę, byśmy przyjęli Go do swego życia, w którym On chce działać. Prośmy o to w czasie Eucharystii i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

W Liturgii tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Jana z Dukli prezbitera. O godz. 19.00 nasza miesięczna Nowenna Pompejańska. Zapraszamy.

- we wtorek zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego w Buczkowie na godz. 17.00.

- środę Nowenna do Matki Bożej Okulickiej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy

- w czwartek – Święto Benedykta Opata, patrona Europy

- w piątek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

- w sobotę – wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – drugorzędnych patronów Diecezji.

Przyszłą niedzielę jako druga miesiąca składka przeznaczona na prace na cmentarzu.

Już po raz 42 w dniach od 17 do 25 sierpnia 2024r. wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska z Tarnowa do Częstochowy. Hasłem z Hasłem: „Żyję w Kościele”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.